W Imieniu Chorych i Zarządu Stowarzyszenia "PROMYK" w Giżycku serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli zorganizować wigilję naszym pacjentom. Dziękuję sponsorom, Dyrekcji restauracji Masovia, pielęgniarkom za przywiezienie chorych, dzieciom ze szkoły Nr 4 Pani Ani Maśnik za przygotowanie programu, rodzicom za przyprowadzenie dzieci do restauracji.

Wigilja odbyła się 12.12.2014 r. Byli chorzy z Giżycka i Węgorzewa.

 

Swoją obecnością zaszczycił nas burmistrz miasta Giżycka Pan Wojciech Iwaszkiwicz.

Modlitwę i kolędy poprowadził Ks Grzegorz proboszcz parafii Św. Ducha. Była Gazeta Giżycka z Panem Sławkiem Kędzierskim.

 

Przed świętami w Stowarzyszeniu wydarzyło się bardzo dużo różnych akcji.

 

1. Pracownicy Urzedu Pracy w Giżycku zebrali naszym chorym żywność, 9 paczek dotarło do domów naszych poopiecznych.

2. Dzieciom z Hospicjum Domowego dla Dzieci spełniliśmy marzenia. Zarząd przyznał bony po 200 zł. na każde dziecko Zostały kupione wymarzone zabawki i to co dziecku było bardzo potrzebne.

3. Samorzad Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Giżycku zebrał i przekazał na konto Stowarzyszenia "Promyk" 2000 zł. Pieniadze przeznaczymy na zakup materiałow opatrunkowych.

4. Będą paczki dla naszych dzieci z Federacji Organizacji Socjalnych z Olsztyna.

5. Bedzie żywność z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społeczej w Giżycku, którą przekazemy jeszcze przed Świętami naszym pacjentom.

6. Odbyło się spotkanie z WOLONTARIUSZAMI. Są to uczniowie LO nr 1 w Giżycku, którzy systematycznie opiekują się chorymi w mieście Gizycku i Węgorzewie. Są osoby 50+.

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim współpracującym ze Stowarzyszeniem RADOŚCI i SPEŁNIENIA MARZEŃ. W ROKU 2015 ZDROWIA.

 

Prezes Maria Popieluch