źródło: UM Giżycko Małgorzata Kulas-Szyrmer (http://www.gizycko.pl/wyroznienie-marszalka-dla-pani-marii-popieluch.html)

 

Pani Maria Popieluch prezes Stowarzyszenia na Rzecz Chorych z Choroba Nowotworową "PROMYK" w Giżycku otrzymała wyróżnienie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pomocy i integracji społecznej.

10528

Wyróżnienie za pomoc potrzebującym Pani Maria Popieluch
otrzymuje z rąk Pani Marszałek Wioletty Śląskiej-Zyśk
Olsztyn 19 listopada 2015

To szczególne uhonorowanie dotychczasowej działalności Pani Marii, która jest prezesem Stowarzyszenia "Promyk" i jednocześnie od pięciu kadencji pełni funkcję radnej, od trzech kadencji w mieście, przez dwie kadencje w powiecie. Stowarzyszenie "Promyk" powstało w 2001 roku i od lat wspiera ideę opieki paliatywnej i zwiększania aktywności życiowej oraz zaradności osobistej osób z chorobami nowotworowymi. Członkowie stowarzyszenia wykonują ogromną pracę, opiekują się osobami chorymi, a także dają wsparcie ich rodzinom i osobom bliskim. Od czasu kiedy organizacja w roku 2006 otrzymała status opp z 1% podatku, możliwy jest zakup sprzętu medycznego, który w pierwszej kolejności jest bezpłatnie wypożyczany chorym na chorobę nowotworową, a następnie innym chorym z terenu Giżycka, Wegorzewa i okolic. Osoby z ciężką chorobą nowotworową zawsze mogą liczyć na pomoc ze strony Hospicjum. Nikt nie wychodzi bez udzielonej pomocy. Pani Maria działa też na rzecz osób starszych, jako wolontariuszka poprzez Giżycki Uniwersytet Trzeciego Wieku, jest w składzie Rady Programowej, organu tworzącego Uniwersytet.

Życiowym credo Pani Marii Popieluch jest „żyć dla innych, niosąc pomoc”

Nagrody i Wyróżnienia zostały przyznane przez Marszałka już po raz piętnasty. W ten sposób uhonorowani zostali najaktywniejsi pracownicy pomocy społecznej, a także liderzy organizacji pozarządowych województwa warmińsko-mazurskiego. Przyznano też nagrody zespołowe.

W uroczystym spotkaniu 19 listopada 2015 r., które odbyło się na olsztyńskim zamku, oprócz laureatów uczestniczyli m.in. starostowie, burmistrzowie z regionu oraz przedstawiciele jednostek organizacyjnych pomocy i integracji społecznej. Celem przyznawania nagród i wyróżnień jest promocja innowacyjnych i twórczych rozwiązań w dziedzinie pomocy społecznej.

 

 

Poniżej link do strony z komenarzem Burmistrza Miasta Giżycka Pana Wojciecha Iwaszkiewicza
http://burmistrziwaszkiewicz.pl/2015/11/20/wielkie-gratulacje-pani-mario/